IntroduktionEn BODYPUMP® timeBODYPUMP® musikLidt om sikkerhed

BODYPUMP® centreSpørgsmål/KommentarerSvarHome

 

 

Fitness centre i Danmark, der tilbyder BODYPUMP®

 

 

 

   
 
Palmfitness Nørregade 12 1165 København www.palmfitness.dk
fitness dk København K Adelgade 5-7 1304 København K www.fitnessdk.dk
fitness dk København V Hammerichsgade 5 1611 København V www.fitnessdk.dk
Freshfitness Vesterbrogade 97 1620 København V www.freshfitness.dk
fitness dk Frederiksberg Alle, ABC Frederiksberg Alle 98 1820 Frederiksberg www.fitnessdk.dk
fitness dk Frederiksberg Falkonér Plads Falkonér Plads 1 2000 Frederiksberg www.fitnessdk.dk
SATS Frederiksberg Svømmehal Helgesvej 29 2000 Frederiksberg www.sats.com
fitness dk København Ø Nygårdsvej 5 2100 København Ø www.fitnessdk.dk
SATS Parken Øster Alle 42 2100 København Ø www.sats.com
SATS Nørrebro Bragesgade 8 2200 KøbenhavnN www.sats.com
Freshfitness Esromgade 15 2200 København N www.freshfitness.dk
Freshfitness Rued Langgaards Vej 2 2300 København S www.freshfitness.dk
fitness dk København S Fields Arne Jacobsens Allé 12 2300 København S www.fitnessdk.dk
SATS Amager Englandsvej 28-30 2300 København S www.sats.com
Well Club Amager Strandvej 122B 2300 Köpenhamn S www.wellclub.dk
TempleGym ApS Artillerivej 86 3 sal 2300 Köpenhamn S www.templegym.dk
fitness dk Nørrebro Frederiksundsvej 5, 2 2400 København NV www.fitnessdk.dk
fitness dk København SV Scandiagade 15 2450 København SV www.fitnessdk.dk
fitness dk Valby Valby Torvegade 17 2500 Valby www.fitnessdk.dk
fitness dk Glostrup Kærmindevej 6 2600 Glostrup www.fitnessdk.dk
fitness dk Tåstrup Blåkildecentret Blåkildecentret, Blåkildevej 2630 Tåstrup www.fitnessdk.dk
fitness dk Tåstrup Hveen Boulevard Hveen Boulevard 63, City 2 - butik 145 2630 Tåstrup www.fitnessdk.dk
SATS Hvidovre Hvidovre Stationscenter 2650 Hvidovre www.sats.com
Freshfitness Biblioteksvej 58 2650 Hvidovre www.freshfitness.dk
fitness dk Vallensbæk Stationstorvet 76, 1. 2665 Vallensbæk www.fitnessdk.dk
Dansk Fitness Vanløse Skalbakken 10 2720 Vanløse www.realfitness.dk
SDC Borupvang 1A 2750 Ballerup www.sdc.dk
VA Fitness Ugandavej 111a 2770 Kastrup www.vafitness.dk
SATS Lyngby Lyngby Hovedgade 61 2800 Lyngby www.sats.com
fitness dk Gentofte Gentoftegade 35 2820 Gentofte www.fitnessdk.dk
SATS Søborg Søborg Hovedgade 27 2860 Søborg www.sats.com
Form & Figur Cirkelhuset, Christianshusvej 4B 2970 Hørsholm www.formfigur.dk
fitness dk Helsingør Rønnebær Allé 110 3000 Helsingør www.fitnessdk.dk
Forever3000 Fredericiavej 60 3000 Helsingør www.forever3000.dk
ör&sund Ny Strandvej 21 3050 Humlebæk www.orogsund.dk
Ör&Sund ApS Humlebæk Strandvej 21 3050 Humlebæk www.orogsund.dk
Gilleleje Fitness Fiskerbakken 21 3250 Gilleleje www.gillelejefitness.dk
4Fitness Carlsbergvej 32 3400 Hillerød www.4fitness.dk
Trimmer'n Hillerød Sygehus 3400 Hillerød www.trimmeren.dk
Hillerød Fysioterapi og Træningscenter ApS Milnersvej 39 3400 Hillerød www.hftc.dk
fitness dk Birkerød Bistrupvej 1 3460 Birkerød www.fitnessdk.dk
Slangerup Idræts- og kulturcenter Idrætsvej 3-5 3550 Slangerup www.sik-slangerup.dk
Sport/Helse Studio Rådhus Alle 9 3650 Ølstykke www.sport-helse.dk
fitness dk Roskilde Københavnsvej 29,46 4000 Roskilde www.fitnessdk.dk
LifeClub Hyrdehøj Bygade 6 B 4000 Roskilde www.lifeclub.dk
LifeClub Næstvedvej 42 4100 Ringsted www.lifeclub.dk
Key2Fitness Ringsted Klosterparks allé 10 4100 Ringsted www.key2fitness.dk
Kroppens Hus Holbækvej 109 4180 Sorø www.kroppenshus.dk
fitness dk Slagelse Skovvejen 48 4200 Slagelse www.fitnessdk.dk
Sol & Fitness Skælskør Skovvej 22 4230 Skælskør http://www.solfitness.dk/
Fitness i kirken, Kalundborgvej 11 4300 Holbæk www.fitness-kirken.dk
Multi Motion Kasernevej 45 4300 Holbæk www.multi-motion.dk
fitness dk Køge Vestergade 20 4600 Køge www.fitnessdk.dk
FitnessXtra Galoche alle 11 4600 Køge www.fitnessxtra.dk
Key2Fitness Køge Torvet 22 4600 Køge www.key2fitness.dk
Key2Fitness Faxe Torvegade 32a 4640 Faxe www.key2fitness.dk
Scala Næstved Jørgen Jensensvej 8 4700 Næstved www.scala-centret.dk
Enjoy Fitness Daniavej 32 4700 Næstved www.enjoyfitness.dk
Motion & Fitness Næstvedvej 42 4760 Vordingborg www.vordingbowl.dk
Dansk Fitness Nykøbing Falster Slotsbryggen 11 4800 Nykøbing Falster www.danskfitness.dk
Fysiosport Maribohallerne, Ved Stadion 4 4930 Maribo  
CCS Training Center Kochsgade 31 5000 Odense C www.ccs.dk
Fitness dk Odense C Skibhusvej 52 A 5000 Odense C www.fitnessdk.dk
OBBC Rugårdsvej 23 5000 Odense www.obbc.dk
Fitness Dk Odense Sø Ørbækvej 75 5220 Odense Sø www.fitnessdk.dk
Middelfart Motionscenter Færøvej 74-76 5500 Middelfart www.middelfartmotion.dk
FitnessMiddelfart Odensevej 192st. 5500 Middelfart www.fitnessmiddelfart.dk
Topform Middelfart Sjællandsvej 2 5500 Middelfart www.topform-middelfart.dk
Dansk Fitness Svendborg Vestergade 42g 5700 Svendbrg www.danskfitness.dk
fitness dk Kolding Skovvangen 35 6000 Kolding www.fitnessdk.dk
fitness dk Slotsøbadet Hospitalsgade 16 6000 Kolding www.fitnessdk.dk
Fitness One, Kolding Agtrupvej 51 6000 Kolding www.fitnessone.dk
Fitness Syd, Aabenraa ApS Lille Kolstrupvej 20 6200 Åbenrå www.fitness-syd.dk
Fitness World Åbenrå Rådhusgang 7 6200 Åbenrå www.fitnessworld.dk
Fitness Syd, Sønderborg ApS Grundtvigs Alle 170 6400 Sønderborg www.fitness-syd.dk
Fitness World - Sønderborg Alsgade 95A 6400 Sønderborg www.fitnessworld.dk
Dansk Fitness Sundhedscenter Gram Kongevej 35 6510 Gram www.danskfitness.dk
Vejen Idrætscenter Petersmindevej 1 6600 Vejen www.vejenic.dk
Dansk Fitness Rødding Søndergyden 15 6630 Rødding www.danskfitness.dk
fitness dk Esbjerg Gammel Vardevej 66 6700 Esbjerg www.fitnessdk.dk
fitness dk Esbjerg Strandbytorv, Strandbytorv, Strandbygade 20-22 6700 Esbjerg www.fitnessdk.dk
Varde Fitness Nordre Boulevard 76D 6800 Varde www.varde-fitness.dk
Dansk Fitness - Fredericia Prangervej 109 7000 Fredericia www.danskfitness.dk
Topform Fredericia Nørrebrogade 131 7000 Fredericia www.topform-motion.dk
fitness dk Vejle Sønderbrogade 35 7100 Vejle www.fitnessdk.dk
Lido Fitness Dæmningen 8 7100 Vejle www.lidofitness.dk
Fitness Dk Herning Vestergade 24 7400 Herning www.fitnessdk.dk
Dansk Fitness Holstebro Gartnerivej 18 7500 Holstebro www.danskfitness.dk/
Fitness Dk Holstebro Struervej 141 7500 Holstebro www.fitnessdk.dk
fitness dk Århus C Frederiksgade Frederiksgade 25 8000 Århus C www.fitnessdk.dk
fitness dk Århus C Daugbjergvej Daugbjergvej 26 8000 Århus C www.fitnessdk.dk
SATS Århus Knudrisgade 4-6 8000 Århus C www.sats.com
Dansk Fitness Silkeborgvej 47 8000 Århus www.danskfitness.dk
Dansk Fitness Sundhedscenter Egå Dalsagervej 25 8250 Egå www.danskfitness.dk
fitness dk Viby Bjørnholms Allé 4-6 8260 Viby www.fitnessdk.dk
Odder Fitnesscenter Højgaardsvej 9A 8300 Odder www.odfit.dk
Hadsten Motions Forening Over Hadstenvej 40 8370 Hadsten  
Dansk Fitness Ydesvej 2 8500 Grenaa www.danskfitness.dk
Fitnees Tobaksgaarden 4 - 6 8700 Horsens www.fitnees.dk
Fitness dk Horsens Emil Møllers Gade 30 8700 Horsens www.fitnessdk.dk
Hedensted Fitness Gesagervej 68 8722 Hedensted www.hedenstedfitness.dk
Sports Club St. Sct. Pederstræde 18 8800 Viborg www.sportsclub.dk
fitness dk Randers Vestergrave 2 8900 Randers www.fitnessdk.dk
Byens Fitness Niels Brocks Gade 1 8900 Randers www.byensfitness.dk
Fitness One Østergrave 4 8900 Randers www.fitnessone.dk
Randers Gymnastiske Forening Udbyhøjvej 189-190 8930 Randers NÖ www.rgfgym.dk
Freshfitness John F. Kennedy Plads 1K 9000 Aalborg www.freshfitness.dk
Fysiofitness Holbergsgade 13 9000 Aalborg www.fysiofitness.dk
fitness dk shoppen Aalborg SV Vandmanden 5 9200 Aalborg SV www.fitnessdk.dk
Farsø Motionsklub Gl. Tingvej 28 9600 Aars  
Dansk Fitness Aars Aars citycenter, Søndergade 9600 Aars www.danskfitness.dk
Fitness dk Hjørring Østergade 30 9800 Hjørring www.fitnessdk.dk
Fitness Frederikshavn Hjørringvej 143 R 9900 Frederikshavn www.fitnessfrederikshavn.com